Mikroplardan Uzak Bir Tatil İçin

Mikroplardan Uzak Bir Tatil İçin

Lysol, ailenizin tatillerinde mikroplardan uzak keyifli vakit geçirdiklerinden emin olmak için sağlığınıza dair önemli ipuçları veriyor!

alt

Tatil zamanlarında ailemiz ve sevdiklerimizle vakit geçirmek için can atıyoruz ama evimizde ağırlayacağımız misafirlerin arasında virüslerin yeri olmadığından emin olmalıyız. Lysol®, ailelerin tatillerinde mikrop değil neşe saçtıklarından emin olmak için onların yanında.

 

Grip Nedir?

 

İnfluenza veya diğer adıyla grip, insanlar öksürdüğünde, hapşırdığında veya sadece konuştuklarında ağızda oluşan küçük damlacıklarla bulaşan virüslerin neden olduğu bir hastalıktır. Tatillerde birçok insanla bir araya geldiğimizden, bu zamanlarda maalesef virüsler insandan insana bulaşmak için bolca fırsat bulur. 

 

Grip virüsü çok bulaşıcıdır ve grip olan biri henüz semptomları hissetmeye başlamadan bir gün öncesinde virüsü yaymaya başlayabilir ve hasta olduğu yedi gün boyunca da virüsleri yaymaya devam edebilir. İnsanlar bu hastalığa karşı ne kadar dikkatli olursa olsun, buna sebep olan virüsler; kapı kolları, cihazlar ve en önemlisi de mutfak yüzeylerinde birikebilir. 

 

En güzel yemeklerin griplerin yayılma zamanlarında, yani tatil zamanlarında yapılması adeta kaderin bize kötü bir oyunu gibi.

 

Grip belirtileri arasında şunlar vardır: 

 

  • Öksürük
  • Boğaz ağrısı
  • Kas ağrısı
  • Burun akıntısı veya burun tıkanıklığı

Pek çok insan grip ile ateşi ilişkilendirir. Ateş, can sıkıcı bir belirti olsa da grip olan her insanda ateş görülmez. Çoğu insan en şiddetli gribi bile genellikle bir haftada atlatır. Ancak, özellikle yaşlılar ve çocuklar gibi yüksek risk grubunda olan bazı insanlarda hastalığın ilerleyişi öngörülemeyebilir. 

 

Grip Nasıl Geçer?

 

Hastalıklar için en iyi çare öncelikle güçlü bir bağışıklık sistemidir. Bu sayede vücudunuzun sizi hastalıklardan koruduğunu bilirsiniz

Yüzeylerde hastalıklara sebep olan mikroorganizmalardan kurtulmak için ise Dünyanın 1 numaralı dezenfektanı Lysol® yanınızda. Lysol Dezenfektan Sprey virüs ve bakterilerin %99.9’unu yok eder.* Bu sayede temas ettiğiniz yüzeylerdeki mikroorganizmaları size bulaşmadan yok etmiş olursunuz ve tatilinizde endişelenmeniz gereken tek şey ne yemek yapacağınız olur.  

 

Gribin yayılmasını önlemeye yardımcı olmak için ABD Hastalık Kontrol Merkezi (CDC)’nin yayınladığı şu kılavuzu takip edin:

 

Grip aşısı olun.Ellerinizi sabun ve suyla yıkayın, en az 20 saniye ovalayın.Yüzeyleri düzenli olarak temizleyin ve dezenfekte edin.**

 

CDC’nin basit tavsiyelerine uyarak ve evinizi hastalığa sebep olabilecek mikroorganizmalardan korumak için Lysol® kullanarak evinizin mutlu ve güvenli kalmasına yardımcı olabilirsiniz.

"Biyositleri güvenli kullanınız. Kullanmadan önce her zaman ürün etiketini ve kullanım talimatlarını okuyunuz.”