Gün İçinde Gripten Korunma

Gün İçinde Gripten Korunma

Ailenizin gün boyunca mikroplarla iç içe olduğu kaçınılmaz bir gerçektir. Bu mikropların birçoğu zararsız olsa da bazıları soğuk algınlığı veya grip gibi hastalıklara sebep olabilir. Lysol'un rehber içerikleri ile hemen öğrenin.

alt

Bir ebeveyn olarak mutfağı ve banyoyu düzenli olarak temizleyebilir, yemekten önce ya da tuvaleti kullandıktan sonra ellerinizi yıkıyor olabilirsiniz. Ancak, ailenizin gün boyunca mikroplarla iç içe olduğu kaçınılmaz bir gerçektir. Bu mikropların birçoğu zararsız olsa da bazıları soğuk algınlığı veya grip gibi hastalıklara sebep olabilir. Bu yüzden sizin, eşinizin ya da çocuklarınızın gün içinde soğuk algınlığı ve grip kapabileceği alanlar hakkında bilinçli olmanız gerekir.

 

Anne ve Babalar için Gripten Korunma

 

Okula/İşe Giderken

Aslında arabanızın direksiyonunda, klozetinizin kapağından dokuz kat daha fazla mikrop olabilir. Soğuk algınlığı ve grip virüsleri sert yüzeylerde 48 saate kadar hayatta kalabilirler. Bu yüzden arabanızda Lysol Dezenfektan Sprey bulundurun ve bu virüslerin yayılmasını önlemek için aracınızın direksiyonunu ve direksiyon gövdesinde kullanın.

Lysol Dezenfektan Sprey doğru kullanıldığında sekiz farklı soğuk algınlığı ve grip virüsü de dahil, virüs ve bakterilerin %99,9’unu yok eder.

 

Ofiste

Yoğun iş temponuz yüzünden yemeğinizi çalışma masanızda yiyebiliyor ya da kısa tuvalet molaları veriyor olabilirsiniz. Her iki durumda da elinize bulaşan mikroplar klavyenizde birikir. Ofiste soğuk algınlığı ve grip gibi hastalıklara sebep olan mikropları kapma riskinizi azaltmak için ellerinizi gün boyunca köpürterek yıkamayı unutmayın. Özellikle yemekten önce ve tuvalet kullanımından sonra ellerinizi bol sabunla yıkayın. Ayrıca, işe başlamadan önce klavyenizi Lysol Yüzey Temizleyici Antibakteriyel Mendil ile güzelce silin.

 

Evde

Soğuk algınlığı ve grip mevsiminde ev temizliğine daha çok özen göstermelisiniz. Soğuk algınlığı ve gripten korunmak için uzaktan kumanda, ışık açma-kapama düğmesi, kapı kolları gibi sürekli kullandığınız eşyaları Lysol Dezenfektan Sprey ile sık sık temizlemelisiniz. Unutmayın, kıyafetler de mikrop taşıyabilir. Bu yüzden ailenizden biri hastalandığında çamaşır makinenizi çalıştırırken Lysol Çamaşırlar için Antibakteriyel Hijyen Sağlayıcı  eklemeyi unutmayın. Lysol Çamaşırlar için Antibakteriyel Hijyen Sağlayıcı doğru kullanıldığında bakterilerin %99.9’unu öldürür.

 

Spor Salonunda

İnsanlarla aynı aletleri kullandığınız spor salonları, soğuk algınlığı ve gribe neden olan mikroplar da dahil çeşitli mikroplar için üreme alanı olabilir. Bunu, spor salonuna gitmemek için bir bahane olarak kullanmak yerine, soğuk algınlığı ve grip mikroplarını eve taşımamak için spordan sonra ellerinizi iyice köpürterek yıkayın.

 

Gençler için Gripten Korunma

 

Okul Servisi

Oğlunuz ya da kızınız okula servisle gidip gelirken birçok virüsle temas edebilir. Çocuklarınıza okula gider gitmez ellerini yıkamaları gerektiğini öğretin. Soğuk algınlığının ve gribin evinize girmesini önlemek için eve geldiklerinde de ellerini köpürterek yıkamayı bir ev kuralı haline getirin.

 

Sınıflarda

Okuldaki sıralar, klozet kapağından 400 kat daha fazla mikrop barındırabilir. Bu yüzden özellikle çocukların saat başı sınıf değiştirdiği okul sıraları, mikroplar için adeta bir yuva gibidir. Çocuklarınıza düzenli olarak, özellikle de yemekten önce ellerini yıkamaları gerektiğini hatırlatmanız onları soğuk algınlığı ve gripten korur.

 

Cep telefonlarında

Araştırmalar cep telefonlarının klozet koltuğundan daha fazla bakteri taşıdığını gösteriyor. Çocuklarınıza telefonlarını lavabodayken asla kullanmamaları gerektiğini hatırlatın. Bakterilerden korunmak için bütün ailenizi Lysol Yüzey Temizleyici Antibakteriyel Mendil kullanmaya teşvik edin.

 

Çocuklar İçin Gripten Korunma

 

Sınıflarda

Öğrencilerin birbirine yakın olduğu ve kalem, silgi, kitap paylaşımında bulunduğu sınıf ortamı özellikle soğuk algınlığı ve grip virüsleri gibi mikropların çoğalma alanıdır. Çocukların bağışıklık sistemi çok gelişmediği için onları küçük yaşta hijyenli olmaya alıştırmak, soğuk algınlığı ve gripten korunmak için ellerini bolca köpürterek ılık su ile yıkamalarını öğretmek çok önemlidir.

 

Okul Tuvaletinde

Okul tuvaletleri mikroplar için uygun bir ortamdır. Çocuklarınıza okuldaki tuvaleti kullandıktan sonra ellerini köpürterek yıkamanın, en az ellerini evde yıkamak kadar önemli olduğunu hatırlatmalısınız. 

 

Oyun Alanlarında

Çocuklarınız teneffüslerde bahçeye çıkarak ve oyuncaklarını birbirleriyle paylaşarak birçok mikrop ile temas edebilir. Çocuklarınıza oyun oynadıktan sonra ellerini daima bol köpükle yıkamaları gerektiğini hatırlatın. Soğuk algınlığından ve gripten korunmak için okuldan eve geldiklerinde ayakkabılarını kapının dışında çıkardıklarından emin olun.

İster evde, ister işte, ister okulda olsun, ailelerimiz gün boyunca mikroplarla temas etmekten korunamaz. Ailemizin gün içinde bulunabileceği alanları bilmek ve onlara iyi bir el yıkama alışkanlığı kazandırmak evimizi soğuk algınlığı ve gripten korur.  

 

"Biyositleri güvenli kullanınız. Kullanmadan önce her zaman ürün etiketini ve kullanım talimatlarını okuyunuz.”