Grip Mevsiminde Sağlıklı Kalmak

Grip Mevsiminde Sağlıklı Kalmak

Grip Mevsiminde Nasıl Sağlıklı Kalınır? Nasıl sağlıklı kalacağınıza dair 5 ipucu öğrenmek için okumaya devam edin.

alt

Grip mevsiminde sağlıklı kalmak için atılan bazı küçük adımlar, büyük faydalar sağlayabilir. Amerika Hastalık Kontrol ve Korunma Merkezleri (CDC)’ye göre grip, bir kişinin en az 180 santimetre yakınında bulunan tüm insanlara bulaşabilir. Ayrıca, grip çok bulaşıcı bir hastalıktır. Sağlığı yerinde olan yetişkin bir insan genellikle semptomlar başlamadan 1 gün önce ve semptomlar başladıktan sonra da 7 gün içerisinde, gribi başkalarına bulaştırabilir. Nasıl sağlıklı kalacağınıza dair 5 ipucu öğrenmek için okumaya devam edin.

 

Grip Aşısı Olun

 

Grip aşısı yaptırırsanız, grip mevsimi boyunca sağlıklı kalmak çok daha kolay olabilir. Grip virüsünün pek çok türü olsa da grip aşısı sizi en yaygın olan 3-4 farklı grip virüsüne karşı koruyabilir.

 

Ellerinizi Düzenli Olarak Yıkayın

 

Sık sık el yıkamak kadar kolay bir eylem, kendinizi bulaşıcı virüslerden korumak ve sağlıklı kalmak için yardımcı olabilir. Ilık su ve sabun ile ellerinizi en az 30 saniye boyunca ovalayın.

 

Hasta İnsanlardan Uzak Durun ve Hastaysanız Evde Kalın

 

Sağlığınızı korumak için hasta insanlarla temastan kaçının. Eğer hastaysanız, ateşiniz düştükten sonra en az 24 saat boyunca evde kalın. Başkalarına grip bulaştırmamak için işe veya okula gitmeyin ve günlük işlerinizden uzak durun ve evde kalın.

 

Gözlerinize, Burnunuza veya Ağzınıza Dokunmayın

 

Eğer kapı kolu veya masa gibi bir ortak kullanım alanının yüzeyine temas ederseniz nezle mikrobu kapabilirsiniz. Bu alanlar mukus zarlarıyla dolu olduğundan hastalanmamak adına ilk önce ellerinizi yıkadığınızdan emin olun.

 

Genel Sağlık Alışkanlıklarını Uygulayın

 

Eğer yeterli uyku alıyor, egzersiz yapıyor, yeterli sıvı alıyor ve besleyici yiyecekler yiyorsanız, grip mevsiminde sağlıklı kalmak çok kolaydır. Grip virüslerini öldürmek için evinizdeki ve yerinizdeki yüzeyleri temizlediğinizden emin olun. Temizlikten emin olmak için bakteri ve virüslerin %99,9’unu yok eden Lysol Dezenfektan Spreyi kullanabilirsiniz.
"Biyositleri güvenli kullanınız. Kullanmadan önce her zaman ürün etiketini ve kullanım talimatlarını okuyunuz.”