Bebeğinizi Mikroplardan Korumak İçin Öneriler

Evi Bebek İçin Güvenli Hale Getirmek: Temiz Tutulması Gereken En Önemli Alanlar

Bebeğinizle vakit geçirmek için, evin en sık kullanılan alanlarını temiz tutarak bebeğinizin içinde yaşadığı evin bakterilerden uzak olduğundan emin olun!

Banner

Yeni doğan bebeğinizin eve gelişini takip eden günlerde kendinizi bir akıntıya kapılmış gibi hissedebilirsiniz çünkü evde yapılacak çok şey, fakat yapmak için çok az zamanınız vardır. Konu temizlik olduğunda, gerçekçi bir yorum yapacak olursak, büyük ihtimalle evinizin her bir köşesini temiz tutmanız imkansız hale gelecektir. Temizlik hastası olanlarınız için kötü bir haberimiz var: o diş fırçasıyla leke temizlediğiniz günler artık geride kaldı! Bebeğinizle vakit geçirmek için kendinize zaman ayırırken, evin en sık kullanılan alanlarını temiz tutarak bebeğinizin içinde yaşadığı evin bakterilerden uzak olduğundan emin olun:

 

Banyo

 

“Evinizde çok sayıda mikrop birikmesinin mümkün olduğu ilk yer neresidir?”diye sorarsak, düşünmeye gerek bile olmadan verilebilecek ilk cevap: “evinizin banyosu” olur. Bu alanı temizledikten sonra Lysol Dezenfektan Sprey ile dezenfekte etmek sorununuza kolay bir çözüm olur, virüs ve bakterilerin %99,9’unu yok eder. Banyonuzun birçok yüzeyini dezenfekte etmek için tek bir ürün kullanmanız yeterli.

 

Mutfak

 

Çok sık yemek piştiği ve etrafa bir şeyler döküldüğü için mutfakta çok sayıda mikrop bulunur. Mutfak yüzeylerini olabildiğince temiz tutmak için dezenfektan sprey kullandığınızdan emin olun ki; bebeğiniz gönül rahatlığıyla mutfakta yemek yiyebilsin.

 

Oyun Alanı

 

Bebeğin içinde yaşadığı evin güvenliği açısından, temiz tutulması gereken en önemli yer ufaklığın oyun oynadığı alandır. Eğer bebeğiniz henüz küçükse, oyun alanını ve etrafında bulunan oyuncakları temiz tutmanın ne kadar önemli olduğunu çok yakında daha iyi anlayacaksınız. Oyuncaklar gün içinde evin her yerini geziyor olacağından, onları toplayıp oyun alanına geri getirdiğinizde tamamen temizlenmiş ve bebeğinizin oynaması için güvenli olduklarından emin olmak isteyeceksiniz.

 

Evinizi en ufak bir leke bile göremeyeceğiniz kadar temiz tutmak için kendinizi strese sokmayın. Vaktiniz dar olduğunda, bebeğinizin güvenliği için temizlik sırasında özellikle bu alanlara dikkat edin.

"Biyositleri güvenli kullanınız. Kullanmadan önce her zaman ürün etiketini ve kullanım talimatlarını okuyunuz.”