Evinizde Grip Var mı?

Evinizde Grip Var mı?

Ailenizden biri belirti göstermese bile grip olabilir ve mikropları etrafa bulaştırabilir. Mikropların nerelerde bulunabileceğini öğrenmek için içeriğimize göz atın.

alt

Mikroplar 48 saat boyunca eşyaların üzerinde yaşayabilir. Bu süre zarfında, evinizdeki eşyalarda bulunan mikroplar yüzünden soğuk algınlığı ve gribe yakalanabileceğinizi biliyor muydunuz? Ailenizden biri belirti göstermese bile bu hastalıklara yakalanmış olabilir ve farketmeden mikropları etrafa bulaştırabilir. İşte hastalıklar böyle yayılır.

 

Mikroplar evinize bu 4 farklı yol ile bulaşabilir:

 

1- Koridora Girmiş Olabilirler!

Ayakkabılarınızla eve girdiğinizde dışarıdan mikrop getirebilirsiniz. Bu durumda koridorunuz bir mikrop yuvasına dönüşür. Bebeğiniz emeklediğinde ya da oyuncaklarıyla yerde oynadığında koridorunuzdaki mikropları evinizin her tarafına yayabilir.

 

Tavsiye: Mikropların yayılmasını engellemek için düzenli olarak evinizin yüzeylerinde Lysol Dezenfektan Sprey kullanın. Lysol Dezenfektan Sprey doğru kullanıldığında virüs ve bakterilerin %99,9’unu yok eder.

 

2- Banyoya Saklanmış Olabilirler!

Eğer evinizde nezle olduysa mikroplar hemen banyonuzdaki tuvalet kağıdına yapışırlar. Küçük bir hapşırık bile mikropları havlu askısı, tuvalet kağıdı, musluk ve lavabo gibi banyonuzun çeşitli bölgelerine yayabilir.

 

Tavsiye: Evinizdeki diğer insanlara mikrop bulaşmasını önlemek için lamba düğmesi ve kapı kolları dahil banyonuzun her yerini düzenli olarak Lysol Dezenfektan Sprey ile dezenfekte edin. Lysol Dezenfektan Sprey doğru kullanıldığında virüs ve bakterilerin %99,9’unu yok eder.

 

3- Mutfakta Dolaşıyor Olabilirler!

Aile bireyleri bir şeyler atıştırmak veya yemek, içmek için mutfakta toplanırlar. Bakteriler mutfak araç ve gereçlerinde ya da mutfağın çeşitli bölgelerinde barınabilir. Böylece bakteriler aynı araç ve gereçleri kullanan insanlara kolayca bulaşabilir.

Tavsiye: Mutfağınızı temizlerken buzdolabınızın kapısını ve mutfak araç ve gereçlerinizi Lysol Yüzey Temizleyici Antibakteriyel Mendil ile silin. Bakterilerin en ücra köşelerde bile bulunabileceğini unutmayın!

 

4- Temizlik Gereçlerine Bulaşabilirler!

Hepimiz temizlik gereçlerimizi odamızın bir köşesine ya da banyoya kaldırırız. Ama temizlik süpürgemize ya da temizlik bezlerimize mikrop bulaşmış olabilir. Süpürge ve bezlerimizi her kullanımdan sonra düzgünce temizlemezsek üstüne yapışan mikroplar bir sonraki kullanıma kadar çoğalır ve onları tekrar kullandığımızda evimizin her tarafına yayılır.

Tavsiye: Mikropların temizlik aletlerine tutunmasını engellemek için Lysol Dezenfektan Sprey kullanın. Kullandığınız bezleri, süpürgenizi ve paspasınızı her kullanımdan sonra mikroplardan arındırın. Bu ürünleri bir sonraki kullanımınız için temiz bir yerde saklayın. Bu sayede önümüzdeki kış hastalıklardan korunma mekanizmanıza yardım edin. 

"Biyositleri güvenli kullanınız. Kullanmadan önce her zaman ürün etiketini ve kullanım talimatlarını okuyunuz.”