Bebek Oyuncaklarını Temizleme Kılavuzu

Bebek Oyuncaklarını Temizleme Kılavuzu

Bebeklerin oyuncakları eğlenceli ve zararsız görünür. Ancak düzenli temizlenmediklerinde mikropların üreme alanı haline gelir. Bütün ebeveynler bilir ki bebekler sevdikleri oyuncakları sürekli ağzına sokar.

alt

Bebeklerin oyuncakları eğlenceli ve zararsız görünür. Ancak düzenli temizlenmediklerinde mikropların üreme alanı haline gelir. Bütün ebeveynler bilir ki bebekler sevdikleri oyuncakları sürekli ağzına sokar. Bu yüzden oyuncakları mikroptan korumak çok önemlidir. Ayrıca ebeveynlerin çoğu bebeklerinin oyuncaklarını klorsüz ürünler ile temizlemek ister. Bunun için aşağıdaki yöntemlere bakabilirsiniz.

O halde bebeklerin oyuncaklarının hem temiz görünmeleri hem de gerçekten mikroplardan arınmaları için için oyuncakları nasıl temizlemeliyiz? Peki çamaşır ya da bulaşık makinesinde yıkanmayan oyuncaklar nasıl temizlenir? Bu soruların cevabını bulmak için okumaya devam edin.

 

Bebek Oyuncaklarını Mikroplardan koruma

 

Bebeğinizin oyuncaklarını nasıl dezenfekte edeceğiniz oyuncağın türüne ve hangi maddeden yapıldığına bağlıdır. Örneğin bazı oyuncakları elde temizleyebilirken, bazılarını makinede yıkayabilirsiniz. Makinede yıkanamayan oyuncakları dezenfekte etmek için oyuncaklara uygun bir dezenfektan sprey ya da antibakteriyel mendil kullanmalısınız. Bebeğinizin oyuncaklarını nasıl dezenfekte edeceğinizle ilgili detaylı talimatları aşağıda bulabilirsiniz.

 

Kumaştan Ya Da Bezden Yapılmış Oyuncaklar Nasıl Temizlenir?

 

Bebeğinizin oyuncaklarını genellikle çamaşır makinesine atıp deterjan ve Lysol Çamaşırlar için Antibakteriyel Hijyen Sağlayıcı ekleyerek hastalıklara sebep olan bakterilerden arındırabilirsiniz.  Oyuncağın şekline bağlı olarak ister asarak, isterseniz de kurutma makinesinde kurtulabilirsiniz. Oyuncağın topaklanmasından korkuyorsanız, kurutma makinesine birkaç tane yeni tenis topu koyabilirsiniz. Tenis topları oyuncağın şeklinin bozulmasını önler.

 

Plastik Oyuncaklar Nasıl Temizlenir?

 

Eğer plastik oyuncaklar pilli değilse oyuncağı bulaşık makinesinde yıkayabilirsiniz. Biraz deterjan ve sıcak su ile oyuncağınız temizlenecektir. Bu işlemi yaparken oyuncağın pilli olmamasına ya da kolayca zarar görebilecek hassas parçaları olmamasına dikkat edin. Kauçuk maddeler sıcağa dayanamazlar. Bu yüzden kauçuktan yapılmış oyuncakları asla bulaşık makinesine atmayın.

Yıkamalar arasında ise bu oyuncakları Lysol Dezenfektan Sprey ile dezenfekte edebilirsiniz.

 

Çamaşır ya da Bulaşık Makinesinde Yıkanmayan Oyuncaklar Nasıl Temizlenir?

Pille çalışan ve çamaşır makinesinde yıkanamayan sert ve gözeneksiz bebek oyuncaklarındaki bakterileri öldürmek Lysol Yüzey Temizleyici Antibakteriyel Mendil ile silebilirsiniz. 

Elektronik olmayan oyuncakları Lysol Dezenfektan Sprey ile dezenfekte edebilirsiniz. 

Not: Lysol ürünlerini kullanırken ürün etiketi ve talimatlarını okuyunuz. 

Bebeğinizin oyuncaklarını dezenfekte etme konusu sizin için bir öncelik olmalı. Ama endişe edecek bir şey yok. Sizlere verdiğimiz basit talimatlarla çocuğunuz mikroplarla temas etmeden oyun oynayacak, böylece sizin de içiniz rahat edecek.

"Biyositleri güvenli kullanınız. Kullanmadan önce her zaman ürün etiketini ve kullanım talimatlarını okuyunuz.”