Bebek Bezi Değişiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bebek Bezi Değişiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bebek bezi nasıl bağlanır, bebek bezi değiştiriken nelere dikkat etmeliyiz gibi tüm soruların cevapları için tıklayın!

Banner

Bebek bezi değiştirmek, özellikle de dışardayken zor olabilir. İşte bu yüzden her zaman hazırlıklı olmak önemlidir. Ebeveynler, bebek bezi çantalarını hazırlama konusunda kısa sürede uzmanlaşsalar da, çoğu zaman hem bebeklerinin hem de kendilerinin sağlığını korumak ve mikoplardan korunmak için çantaya dezenfektan koymayı gözden kaçırırlar. Bebek bezi değiştirme alanlarını bebeğiniz için temiz ve sağlıklı hale getirecek birkaç basit bez değiştirme tüyomuz var: 

 

Bez değiştirmeden önce alt değiştirme masasını hazırlayın: 

 

Evinizde bebeğinizin bezini değiştirirken, alt değiştirme masanızı en son ne zaman temizlediğinizi bilirsiniz (Her kullanımdan sonra temizlenmesini öneriyoruz). Ancak eğer dışarıdaysanız, bebeğinizin altını değiştirmek üzere olduğunuz masanın güvenli ve hijyenik olduğundan emin olmanın tek yolu masayı temizlemektir. Bu gibi durumlarda Lysol® Dezenfektan Sprey kullanışlı bir üründür. Lysol® Dezenfektan Sprey’i her zaman yanınızda bulundurun ve yüzeyleri eşyalarınızı koymadan önce dezenfekte edin.  

 

Bebeğinizin bezini değiştirdikten sonra , bez değiştirme alanını sizden sonra kullanacak olan anne ve babalar için tıpkı evde yaptığınız gibi temizleyin. Herkesin bebeğinin mutlu ve sağlıklı olma hakkı vardır! 

 

Pişik kremi kutusu vb. dokunduğunuz her şeyi mutlaka silin. 

 

İşiniz bittiğinde ellerinizi yıkayın! Ellerinizi bez değiştirmeden önce dezenfekte etmiş bile olsanız, sonrasında bir takım “kirli” işlere bulaştınız. Ellerinizi yıkamak için bez değiştirme işleminin tamamen bitmesini beklerseniz, elinizdeki zararlı mikropları bebeğinize bulaştırabilirsiniz.  

"Biyositleri güvenli kullanınız. Kullanmadan önce her zaman ürün etiketini ve kullanım talimatlarını okuyunuz.”