Yatak Odası Nasıl Temizlenmelidir?

Yatak Odası Nasıl Temizlenmelidir?

Tüm geceyi geçirdiğiniz yatak odanızın nasıl temizlenmesi gerektiğini Lysol'un rehber içerikleri ile hemen öğrenin.

Banner

Yatak odalarımız dünyanın en rahat yeridir. Ne de olsa, hayatımızın üçte biri yatak odamızda uyuyarak, uzanarak ya da dinlerek geçiyor.

Ancak ne yazık ki içerisinde geçirdiğimiz zaman arttkça yatak odalarımız bakterilerin üremesi uygun bir ortama dönüşebilir.

Lysol® ile yatak odası temizliği hakkında sizinle bazı ipuçları paylaşacağız.

Yatak Çarşafları ve Yastık Kılıfları Nasıl Temizlenmelidir?

Dünyada temiz ve ferah bir yatağa yatmaktan daha güzel bir şey yoktur. Yatağımızda çok fazla zaman geçirdiğimizde yatağımız deri hücreleri, ter ve bakterilerle dolabilir.Yatak çarşafları haftada bir değiştirilmeli ve makinede yıkanmalıdır.

Yatak ve Diğer Yıkanamaz Kumaşların Nasıl Temizlenmelidir?

Yatak odalarımızda genellikle çamaşır makinesinde yıkanamayan yatak örtüsü ve yastık gibi kumaş eşyalar vardır. Bu eşyaları sterilize etmek için dokularına uygun bir ürün kullanmalısınız.

Lysol® Dezenfektan Sprey evinizdeki kumaşlarda bulunan hastalığa sebep olan virüs ve bakterilerin %99,9’unu yok eder. Eşsiz sprey formatı sayesinde bu ürünü, eşyalarınızı çok ıslatmadan geniş alanlarda kullanabilirsiniz. Bu ürünü dekoratif yatak örtünüz, yatağınız ve kanepeniz gibi yumuşak eşyalar için mükemmeldir. Üstelik ürünün kullanımı da çok kolay! Spreyi eşyalarınıza sıkın ve kendiliğinden kurumaya bırakın.

Sert Yüzey Temizliği

Yatak odanızı hızlı bir şekilde temizlemek istiyorsanız, odada sık kullanılan yüzeyler için yanınzda Lysol® Dezenfektan Sprey bulundurun. Böylece komodin, raflar, pencere kenarları, pencere kolları, kapı kolları ışık düğmeleri gibi bir çok yüzeyi bu ürünle kolayca dakikalar içinde dezenfekte edebilirsiniz.

Oyuncak Temizliği

Eğer çocuk odasını temizliyorsanız, muhtemelen oyuncakların her yere dağıldığını göreceksiniz. Bu dağınık oyuncaklar çocuğunuzu mutlu etse de bakteriler için üreme alanı olabilir. Bebek oyuncaklarının nasıl temizleneceğini buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Yerlerin Temizlenmesi

Yerleri süpürürken yatağınızın altını ve eşyalarınızın arkasını süpürmeyi de unutmayın. Buralarda zamanla çok fazla kir birikebilir. Eğer zemininiz ahşap ise kirlerden ve mikroplardan kurtulmak için haftalık olarak temizlemelisiniz.

Yatak odalarımız günlük yaşantının gürültüsünden kaçmak ve dinlenmek için huzurlu bir alan olmalıdır. Bu alanın yalnızca temiz görünmekle kalmayıp aynı zamanda Lysol® yardımıyla kir, toz ve mikroplara karşı dezenfekte edildiğinden de emin olun.

Not: Lysol® Dezenfektan Sprey’i her zaman kullanma talimatlarına uygun kullanınız. Ürünü kullanmadan önce kumaşın görünmeyen bir yüzeyinde test ediniz.

"Biyositleri güvenli kullanınız. Kullanmadan önce her zaman ürün etiketini ve kullanım talimatlarını okuyunuz.”