Oturma Odası Nasıl Temizlenmelidir?

Oturma Odası Nasıl Temizlenmelidir?

Gün içinde en çok vakit geçirdiğiniz oturma odasının nasıl temizlenmesi gerektiğini Lysol'un rehber içerikleri ile hemen öğrenin.

Banner

Salon genelde evin kalbi olarak nitelendirilir. Burası evin ailenizle, arkadaşlarınızla ve varsa evcil hayvanlarınızla birlikte en çok vakit geçirdiğiniz, aynı zamanda da, rahatlayıp gevşeyebildiğiniz alanıdır.


Salon tartışmasız olarak evde en çok kullanılan odadır. Sıkça temizlenmezse bu odada her tür bakteri üreyebilir ve alerjiye sebep olabilecek tozlar yerleşmeye başlayabilir. 


Salonunuzun aileniz  ve misafirleriniz için temiz, ferah ve hijyenik bir yer olması için


Lysol® olarak ihtiyacınız olan tüm ipuçları ve püf noktalarını bir araya getirdik. 


Yumuşak Yüzeyler (Halı, Koltuk vb.) Nasıl Temizlenmelidir?


Koltuklar ve kırlentler gibi yumuşak yüzeyleri temizlemek için mümkün olan her alanı elektrik süpürgesi ile süpürmenizi öneriyoruz. 


Elektrik süpürgesiyle temizledikten sonra bu yüzeyleri sterilize ve dezenfekte etmek için Lysol® Dezenfektan Sprey kullanın. Bu uygulama, koltuk gibi büyük kumaş yüzeylerdeki hastalığa sebep olan virüs ve bakterilerin %99,9’unu yok ederek, kötü kokuları giderir ve geride ferah bir koku bırakır:


Adım: Ürünü kullanmadan önce yüzeyleri temizleyin.


Adım: Yüzey tamamen kaplanana kadar 6-7 saniye boyunca ürünü püskürtün.


Adım: Uygulama sonrasında yüzeyi kendiliğinden 15 dakika kurumaya bırakın.


TV Kumandaları ve Diğer Elektronik Cihazlar Nasıl Temizlenmelidir?


Televizyon kumandanız salonda elden ele dolaşırken üzerinde gizlenen mikroplar da onunla birlikte gezer. Televizyon kumandanızı ve diğer elektronik eşyalarınızı temizleyin ve dezenfekte edin. 


Sert, Gözeneksiz Yüzeyler Nasıl Silinir?


Hepimiz eşyaları severiz. Ama eşya sayısı arttıkça mikropların yerleşebileceği alanların da arttığını unutmayın. Evinizdeki eşyaları düzenli ve toplu tutarsanız, temizlik gününde yapılacak daha az iş olur. 


Temizlik esnasında Lysol Dezenfektan Sprey eşyalarınızı dezenfekte ederken, geride hoş bir koku bırakır. Bu ürün özellikle kapı kolları, lamba düğmeleri, raflar ve salondaki diğer sık temas edilen yüzeylerin dezenfekte edilmesi için kullanışlıdır. 


Not: Lysol® ürünlerini kullanırken daima etiketteki talimatlara uyun.


İşte bu kadar! Bir dahaki sefere koltuğunuzda dinlenmek, televizyon seyretmek veya bebeğinizle yerde oynamak istediğinizde, salonunuzun önemli alanlarının dezenfekte edildiğinden emin bir şekilde rahat bir nefes alın."Biyositleri güvenli kullanınız. Kullanmadan önce her zaman ürün etiketini ve kullanım talimatlarını okuyunuz.”