Skip to main content

Kapı Kolları Nasıl Temizlenmelidir?

Kapı Kolları Nasıl Temizlenmelidir? 

Günde kaç kez kapıları açıp kapatıyoruz? Kapı kollarındaki virüs ve bakterilere karşı iki temel sebepten dolayı bilinçli olmalıyız. 

 

Birincisi, gün içinde kapıları açıp kapatırken çok fazla mikropla temas ederiz. 

 

İkincisi ise mikropların sebep olduğu beş hastalığın dördü ellerimizden bulaşır. 

 

Bu iki durum da, özellikle ailenizden ya da misafirlerinizden biri hastaysa kapı kollarında yoğun miktarda virüs ya da bakteri olduğunu gösterir. Vereceğimiz tavsiyelerle Lysol® ile daha temiz ve daha mutlu bir ev için kapı kollarını nasıl dezenfekte edeceğinizi anlatacağız. 

 

 

Ellerimizi nasıl yıkamalıyız?

Kapı kollarındaki mikropları dezenfekte etmekten bahsetmeden önce kapı kollarına virüs ve bakteri  taşıyan ellerimizi nasıl yıkayacağımızdan bahsetmeliyiz. Doğru yapıldığında mikropların yayılmasını azaltan el yıkama kılavuzumuzu buradan okuyabilirsiniz. Ancak yine de her gün kullandığımız alanlara bazı virüslerin bulaşmasını engelleyemeyiz. Bu yüzden lafı daha fazla uzatmadan kapı kollarını nasıl dezenfekte edeceğimize bir bakalım.

 

 

Kapı Kollarını Nasıl Dezenfekte Etmeliyiz? 

Kapı kollarını dezenfekte etmek oldukça kolaydır. Dezenfektan sprey kullanarak kapı kollarını dezenfekte edebilirsiniz. 

 

Kapı kollarının hijyeni için bizim önerimiz: Lysol® Dezenfektan Sprey. Bu ürün kullanma talimatına uygun kullanıldığında sert yüzeylerde bulunan, hastalığa sebep olan virüslerin, antibiyotik dirençli bakterilerin ve mantların %99,9’unu öldürür. 

 

Lysol® Dezenfektan Sprey ’i kullanırken şu adımları takip edin: 

1.Adım: Kullanmadan önce yüzeyi temizleyin. 

 

2.Adım: Ürünü yüzeyden 15-20 cm uzakta ve dik tutun. 

 

3.Adım: Yüzey tamamen kaplanana kadar spreyi sıkın. 

 

4.Adım: Ardından kendiliğinden kurumaya bırakın. 

 

Dikkat: Lysol® ürünlerini daima önerilen şekilde kullanın. Pirinç, bakır ya da alüminyumdan yapılmış yüzeylerde kullanımı tavsiye edilmez. 

 

Konu evde hijyene gelince aklınıza gelen ilk şey kapı kolları olmayabilir. Ancak, haftalık temizliğinizi yaparken size ya da ailenize hastalık bulaştırabilecek mikropların yayılmasını önemli ölçüde azaltmak adına kapı kollarını dezenfekte etmeyi unutmayın.